GÜÇBİR BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş, 1979 yılında kurulmuş olan, uluslararası denetim, muhasebe, vergi ve yönetim kuruluşları liginde üst sıralarda yer alan IAPA’nın bir üyesidir. IAPA dünyada 58 ülkede  faaliyet gösteren 230’un üzerinde profesyonel firmanın üyesi bulunduğu bir kuruluştur.
 
Şirketimiz 6 Ocak 1993 tarihinden günümüze kadar sektörlerinde lider kuruluşlara ‘‘Bağımsız Denetim ve Vergi Danışmanlığı’’ başta olmak üzere çeşitli konularda denetim ve danışmanlık hizmeti veren Türkiye’nin kurumsal Bağımsız Denetim şirketlerinden biridir. Şirket ortaklarının çoğunluğu Maliye Bakanlığı'nda görev almış eski Hesap Uzmanı ve Gelirler Kontrolörü orijinli Yeminli Mali Müşavirlik belgesine haiz konularında uzman kişilerdir. Bağımsız denetim kadrosu ise dünyanın önde gelen uluslararası büyük denetim firmalarında  uzun yıllar görev aldıktan sonra şirketimize dahil olmuş kişilerden oluşmuştur.
 
Bağımsız denetim bölümümüz geniş tecrübe ve  hemen her sektördeki bilgi birikimi ile tecrübesini şirketlerin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üreterek hizmet sunmaktadır. Bağımsız denetim faaliyetlerimizde, ilgili kuruluşlar tarafından hazırlanan mali tabloların Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (UFRS), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) mevzuatına, genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine, ABD'de kabul görmüş muhasebe ve raporlama standartlarına (US GAAP) ve değişik sektörler için ilgili piyasa düzenleyiciler tarafından yayımlanan muhasebe ilkelerine ve denetim standartlarına uygun olup olmadığının tespit ve değerlendirilmesi yer almaktadır.
 
Hızla büyüyen şirketimizin temel prensibi; kurumsallaşmış yapısı ile uluslararası ve ulusal meslek etiğine bağlı kalarak yerli ve yabancı, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine en üst kalitede mali danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktır. Bu amaçla şirketimiz, alanında iyi eğitim görmüş uzman personeli ile hizmet vermeyi ilke olarak kabul etmiştir.
 
Şirketimiz bağımsız denetim ve vergi danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra yerli ve yabancı yatırımcılara yönelik danışmanlık, şirket değerlemesi,  mali müşavirlik, iç denetim yapılandırması ve yönetim danışmanlığı hizmetlerini de  en iyi şekilde sunmaktadır.
 
Şirketimizin İzmir, Bursa ve Afyonkarahisar'da birer şubesi bulunmaktadır.
           
GÜÇBİR BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş. Dünya Ticaret Merkezi EGS Business Park Blokları B1 Blok K:14 Yeşilköy/ İstanbul Tel: 0212 465 39 33 Fax: 0212 465 39 35 gucbir@gucbirdenetim.com.tr